USUWANIE BLIZN I ROZSTĘPÓW
LASEREM MONA LISA TOUCH


W Klinice Premium Medical zajmujemy się głównie redukcją blizn i rozstępów związanych z przebytą ciążą. Co do zasady, zabiegom tym można poddać każdą bliznę i rozstępy znajdujące się na ciele. Zarówno zabieg redukcji blizn jak i rozstępów wygląda tak samo. Różnica polega na doborze odpowiednich parametrów emisji wiązki światła laserowego. Dobór tych parametrów zależy od rodzaju blizny i jej grubości, wielkości rozstępów a także okolicy w której się znajdują. Zabieg wykonuje się za pomocą lasera Mona Lisa Touch, który wykorzystuje opatentowany rodzaj impulsu lasera. Impuls ten termicznie pobudza komórki skóry do produkcji włókien kolagenowych, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu skóra się odbudowuje.

W trakcie zabiegu do skóry pokrytej zmianą przykładana jest końcówka lasera, a następnie emitowany jest krótki imupls, który przenika w głąb skóry, pobudzając ją do „naprawy”. Zabieg w zależności od rozległości występujących zmian trwa 15-30 min. Laser Mona Lisa Touch uzyskuje efekt redukcji zmian o około 95 procent. Zazwyczaj nie ma możliwości całkowitej ich likwidacji. Zależy to jednak od wieku zmiany - im jest ona młodsza tym łatwiej daje się ona usunąć.

Efekty zabiegu: niwelowanie blizn i rozstępów.
Zalecenia po zabiegu: dolegliwości związane z wykonaniem zabiegu czyli niewielki ból i ucieplenie miejsca w, którym wykonano laseroterapię utrzymują się do około doby. W celu ich złagodzenia zalecamy użycie kremów typu: Bepanten, Aloes czy też Cicaplast. Należy także pamiętać, że zarówno przed jak i po zabiegu powinno się unikać słońca oraz solarium przez okres od 4 do 6 tygodni.
Wskazania: blizny i rozstępy po przebytej ciąży, blizny oparzeniowe.
Przeciwwskazania do zabiegu: cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i immunosupresyjne, choroby krwi, nowotwory, infekcje, zaburzenia czucia i bielactwo. Przyjmowanie antybiotyku, preparatów zawierających witaminę A, dziurawiec, skrzyp, nagietek, sterydy oraz antykoagulanty także stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Należy także pamiętać, że zarówno przed jak i po zabiegu należy unikać słońca oraz solarium przez okres od 4 do 6 tygodni.

DERMAPEN


Dermapen to innowacyjne urządzenie wykorzystywane w medycynie estetycznej, za pomocą którego można skutecznie poprawić wygląd skóry. Pomaga w spłyceniu zmarszczek, odmłodzeniu skóry oraz poprawie jej kolorytu. Zabieg mikronakłuwania skóry Dermapen jest krótki, mało inwazyjny, a co najważniejsze efekty widoczne są już po pierwszej sesji zabiegowej.

Urządzenie Dermapen firmy Dr pen pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, które oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł (wymienne kartridże).

Mechanizm działania: stymulacja produkcji kolagenu i elastyny; stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego; poprawa gęstości i elastyczności skóry.

Efekty zabiegu: efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu. Reakcja organizmu na zabieg jest zróżnicowana i indywidualna. Zabieg będzie trwał ok. pół godziny. Podczas zabiegu wykonywane są specjalne mikronakłucia, które stymulują skórę do regeneracji. Zabieg jest wykonywany za pomocą jednorazowej głowicy wyposażonej w 24 sterylne tytanowe, cienkie jak włos mikroigły. Jednocześnie podczas zabiegu wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych, napinających

Zalecenia po zabiegu: po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Zalecane jest nakładanie specjalnych kosmetyków pozabiegowych na poddane zabiegowi okolice celem zmniejszenia pozabiegowego obrzęku. Całkowicie unikaj słońca i solarium przez 6 tyg. po zabiegu.

Wskazania: drobne płytkie zmarszczki; rozstępy; blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe; skóra zwiotczała; odmładzanie dłoni.

Przeciwwskazania do zabiegu: choroby nowotworowe; ciąża i okres karmienia piersią; aktywna opryszczka; aktywny trądzik.

PEELINGI CHEMICZNE
(EASY PEEL, TOX PEEL)


Peelingi chemiczne średniogłębokie i głębokie usuwają przebarwienia, niwelują drobne zmarszczki oraz wygładzają blizny.

Easy Peel: to peeling medyczny zawierający min. kwasy:, askorbinowy, TCA oraz cytrynowy, które rozpuszczają zewnętrzne warstwy naskórka. Zabieg działa na różnych poziomach skóry w zależności od wskazań Niewątpliwą zaletą peelingu Easy Peel jest stosunkowo krótki okres wyłączenia pacjenta z codziennych aktywności oraz brak ograniczeń w fototypie i wieku pacjenta. W celu uzyskania bardziej spektakularnych rezultatów Easy Peel można połączyć z Laserem CO2.
Tox Peel: to innowacyjny peeling będący skuteczną alternatywą dla toksyny botulinowej. Unikalne połączenie kwasów  z licznymi peptydami i czynnikami wzrostu naskórka gwarantuje głęboką stymulację komórek skóry a przede wszystkim znaczną poprawę jej jędrności oraz napięcia.
Efekty zabiegu: redukcja przebarwień, niwelowanie blizn, eliminowanie zmarszczek, rozświetlenie i odmłodzenie skóry, poprawa elastyczności skóry.
Zalecenia po zabiegu: po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, lekko opuchnięta. Należy utrzymywać ją w suchości i nie stosować żadnych tłustych, perfumowanych, podrażniających kremów oraz roztworów alkoholowych. Nie należy również trzeć skóry ręcznikiem. Po złuszczeniu się wierzchnich warstw skóry należy przez około miesiąc stosować krem z filtrem SPF 50 na obszar zabiegowy oraz unikać słońca w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia kolejnych przebarwień.
Wskazania: zmiany posłoneczne, drobne zmarszczki, zaburzenia łojotokowe skóry, wiotkość skóry, przebarwienia na twarzy i dekolcie.
Przeciwwskazania do zabiegu: ekspozycja skóry na słońce, alergie skórne na składniki zawarte w peelingu, aktywna opryszczka, ciąża, karmienie piersią, skóra podrażniona i uszkodzona.


Wszelkie prawa zastrzeżone
© 2018 Premium Medical